Darmowy generator kodów QR online?

Wyniki wyszukiwarki google

Jeśli trafiłeś na tę stronę to znaczy, że szukałeś generatora kodów QR i jesteś rozczarowany. Miało być szybko, prosto i bezpłatnie. Zamiast tego rejestrujesz się na kolejnych stronach i znowu ktoś próbuje sprzedać Ci abonament za 5 dolarów. Też mieliśmy takie odczucia. Dlatego sprawdziliśmy kilkaset pierwszych wyników wyszukiwania i wybraliśmy proste i darmowe generatory kodów QR online.


Dla kogo?

Kody QR mają bardzo wiele zastosowań. W zdecydowanej większości z nich najprostsze warianty graficzne sprawdzą się najlepiej. Zebrane rozwiązania będą wystarczające przy generowaniu kodu na plakat, ulotkę, naklejkę na produkt czy do prezentacji.Nie wszystkie usługi są dostępne po polsku, ale wszystkie są na tyle przejrzyste, że nawet bardzo podstawowa znajomość angielskiego będzie wystarczająca.


Najłatwiejszy

TEC-IT

Trudno zgubić się na tej stronie. Możliwość konfiguracji jest bardzo ograniczona, a pliki można pobrać tylko w formacie PNG

Generator Tec-IT (Screenshot)

goqr.me

Bardzo prosty interfejs. Można konfigurować kolory i wybrać odpowiedni format plików (PNG, JPEG, SVG, ESP).

Generator goqr.me (Screenshot)

Tworzenie wielu kodów jednocześnie - QuickChart

Serwis QuickChart jest dedykowany wykresom, ale umożliwia również generowanie kodów QR. Wyjątkowo ciekawa jest możliwość generowania wielu kodów jednocześnie na podstawie listy lub wgranego pliku .csv. Równie ciekawą funkcjonalnością jest osadzenie wygenerowanych kodów bezpośrednio w arkuszach typu MS Excel czy Google Docs.

Generator quickchart (Screenshot)

Od znanych dostawców

Nie jest tajemnicą że znane marki zwykle budzą zaufanie. Wiele osób ma opory przy korzystaniu z darmowych rozwiązań oferowanych przez małych dostawców i nie ma przy tym znaczenia jakość oferowanej usługi. Na szczęście kilka znanych firm oferuje darmowe rozwiązania do generowania kodów QR.

Adobe

Firmy nie trzeba nikomu przedstawiać. Oferowany generator jest darmowy, ale wymaga rejestracji. Narzędzie jest proste i przejrzyste, dostępnych jest kilka opcji zmiany wyglądu kodów oraz wybór formatu pobranych plików (PNG, JPG, SVG).

Generator Adobe (Screenshot)

Canva

Canva to bardzo popularny edytor graficzny z olbrzymią bazą materiałów. W zakładce "Apps" można znaleźć aplikację QR Code, której autorem jest sama Canva. Ilość opcji konfiguracyjnych jest bardzo mała. Ponieważ całe generowanie odbywa się wewnątrz platformy Canva, nie ma problemów ze skalowaniem, jakością czy późniejszą edycją zawartości kodu.

Generator Canva (Screenshot)

Dynamiczne kody QR

Przy poszukiwaniu generatora kodów QR niewątpliwie trafimy na hasło Dynamiczne Kody QR. Choć samo rozwiązanie ma wiele zalet, to część firm nie jest uczciwa przy prezentowaniu związanych z nim kosztów. Oferują one darmowe generatory dynamicznych kodów QR, ale same kody po pewnym czasie przestaną działać, jeśli nie zdecydujemy się na zakup abonamentu. Jeśli chcemy sprawdzić, czy mamy do czynienia z dynanicznym kodem QR, wystarczy go zeskanować. Gdy odczytany został zupełnie inny adres niż ten, który wprowadziliśmy, to mamy do czynienia z dynamicznym kodem QR. Więcej szczegółów o można znaleźć między w tym artukule .

Podsumowanie

Generowanie kodów QR powinno być proste i darmowe. Wskazane rozwiązania wystarczą do podstawowych zastosowań. Dobrze jest pamiętać, że świat nie kończy się na rozwiązaniach online. Wiele programów graficznych czy logistycznych zawiera funkcje tworzenia kodów QR. Warto przynajmniej sprawdzić, jakie opcje są wbudowane, bo mogą nas one pozytywnie zaskoczyć.


Jeśli szukałeś informacji o generowaniu kodów QR, bo chcesz wykorzystać je ułatwić życie użytkowników swoich produktów, koniecznie sprawdź rozwiązania oferowany przez support-card.com